KONST / Litografier / Färglitografi 11739021
nr 1173 9021
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 158/360, motivet: 44x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 2 april 2018
kl 18:47:30
1.000 kr
1.200 kr